Obnova zgrada oštećenih potresom na području Krapinsko-zagorske županije
Admin 24. 03. 2021. Vijesti
Admin 24. 03. 2021. Vijesti
Krizmanić: Ohrabruje da su se pokrenule određene aktivnosti i da uskoro mogu krenuti prvi radovi na sanaciji
U utorak je u Gornjoj Stubici održan sastanak na temu aktivnosti oko obnove zgrada oštećenih potresom na području Krapinsko-zagorske županije.
Jasmin Krizmanić, načelnik Gornje Stubice, naglasio je da je prošla godina dana od razornog potresa u kojem je najviše stradala upravo Gornja Stubica. Od posljednjeg je sastanka na području općine izvršena revizija 52 objekta u sklopu koje je došlo do 24 korekcije.
„To su bile korekcije koje su išle sa zelene na žutu ili sa žute na crvenu oznaku, tako da imamo povećanje oštećenja na objektima. Do toga je došlo najvjerojatnije zbog potresa u Sisačko-moslavačkoj županiji, tako da sada imamo novu ažuriranu evidenciju koju ćemo predati Županiji odnosno Ministarstvu i koja će nam služiti kao baza za početak sanacije svih objekata na području naše općine“, kazao je Krizmanić.
Naglasio je kako ohrabruje činjenica da su se određene aktivnosti pokrenule i da uskoro mogu krenuti prvi radovi na području općine, ali i cijele županije.
„U ovoj situaciji nemojmo zaboraviti i one objekte koji nažalost nisu legalizirani. To su najčešće socijalno najugroženije obitelji. Zasigurno bi ti ljudi, da su imali dovoljno novaca, išli u legalizaciju. I njihovi su objekti oštećeni i to su ljudi o kojima društvo treba voditi računa“, poručio je načelnik.
Nikola Bačurin iz Fonda za obnovu Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske i Zagrebačke županije izvijestio je okupljene o aktivnostima provedenim od zadnje koordinacije svih sudionika obnove. Kazao je kako je potrebno hitno zbrinuti trinaest obitelji, i to s područja Gornje Stubice, Bedekovčine, Svetog Križa Začretja i Huma na Sutli.
„Fond za obnovu pokrenuo je postupak nabave mobilnih objekata i sastanak je bio usmjeren na maksimalnu moguću koordinaciju svih sudionika u obnovi, kako bi se povezali izvođači radova s operativnim koordinatorima koji su već angažirani“, pojasnio je Bačurin.
Galerija objave:
GDPR: Naše stranice koriste kolačiće, korištenjem istih suglasni ste sa uporabom kolačića (Zaštita podataka).
Prihvati i zatvori